Застосовується для дезінфекції приміщень для тварин: курей, кроликів та інших тварин
Біологічні властивості:
Екоцид С має широкий спектр антимікробної дії щодо бактерій, вірусів і грибів. Діє як сильний окисник. Органічні кислоти в поєднанні з неорганічним буфером створюють кисле середовище й оптимізують дезінфікувальну активність калію пероксидоносульфату, у зв'язку з цим Екоцит С також ефективний і в жорсткій воді, у присутності органічних забруднень і за низьких температур довкілля.
Екоцид C за ступенем впливу на організм належить до помірно небезпечних речовин (3 клас небезпеки за ГОСТ 12.1.007-76). У рекомендованих концентраціях не має сенсибілізувальну та місцево-подразнювальну дію на шкіру, слабко подразнює слизові оболонки.
Робочі розчини Екоциду С зберігають свою активність упродовж 4-7 днів, не мають корозійної активності, не мають негативного впливу на матеріали оброблюваних поверхонь.
Застосування:
Екоцид С застосовують для профілактичної та вимушеної (що витікає та завершить) дезінфекції:
тваринноводних, свиноводських, звіроводних, плетивідних приміщень, зокрема інгредієнтів, що є в них технологічного обладнання та інвентарю,
приміщень кормоцехів, кормокухонь та інших допоміжних об'єктів тваринництва, що міститься в них технологічного обладнання та інвентарю,
&виробничих приміщень і технологічного обладнання на підприємствах м'ясо- і птиці переробної промисловості, цехів з перероблення продуктів убою, приміщень санітарних боєн на м'ясокомбінатах і забійних пунктів, молочних блоків на молочно-товарних ферм і комплексах, яйцескладів, а також тари для зберігання й перевезення кормів і продукції тваринного походження,
Автомобільного транспорту, залізничних вагонів та інших різновидів транспортних засобів, використовуваних для перевезення тварин, сировини та продукції тваринного походження,
приміщень, обладнання та інвентаря в місцях скупчення тварин (ринок для торгівлі тваринами, виставках),
ветеринарних установ (сочениці, клініки, лабораторії, віварії, вихованці), що розміщене в них обладнання, інвентарю, інструментів і лабораторного посуду,
&поверхнев у приміщеннях для утримання тварин, клітин та інвентарю в розсадниках із розведення собак і кішок, зоопарків і цирку,
знезараження води для поніювання тварин і систем водопостачання.
Дезінфекцію робочими розчинами Екоциду C проводять без тварин вологим способом (урошення, протирання, занурення) або аерозольно.
Для профілактичної та вимушеної (потужної та кінцевої) дезінфекції під час інфекцій бактеріальної (виключаючи туберкульоз), вірусної та грибкової етіології, збудники яких належать до 1 (малостійкі) і 2 (стійкі) групи стійкості до дезінфікувальним засобам, вологим або аерозольним способом попередньо очищених поверхонь і обладнання, а також у дезінфекційних бар'єрах і килимках, використовують 1% розчин екоциду С.
Для термічної аерозольної дезінфекції (профілактичної та вимушеної) тваринницьких і допоміжних приміщень, атласів, приміщень для перероблення та зберігання продукції тваринного походження та кормів, забійних пунктів використовують 4% робочий розчин Екоциду С.
Для дезінфекції систем подавання води для поні тварин використовують 0,5% робочий розчин Екоциду С.
Для приготування 1% робочого розчину вміст пакета 50 г розчиняють у 5 л води. Рекомендується використовувати теплу воду, де препарат швидше розчиняється. Якщо необхідно приготувати великі кількості дезінфікувального розчину, треба використовувати паковання по 1 кг, вміст якого розчиняють у 100 л води, або паковання по 2,5 кг, вміст якого розчиняють у 250 л води.
Для приготування 0,5% робочого розчину вміст 50 г пакета розчиняють у 10 л води. Якщо необхідно приготувати великі кількості дезінфікувального розчину, треба використовувати паковання по 1 кг, вміст якого розчиняють у 200 л води, або паковання по 2,5 кг, вміст якого розчиняють у 500 л води.
Для приготування 4% робочого розчину для термічної аерозольної дезінфекції спочатку змішують стабілізатор аерозолю (монопропіленгліколь та ін.) з водою з розрахунку 15 частин стабілізатора на 85 частин води, потім до отриманого розчину додають 4 частини Екоцида С.
Робочий розчин розпилюють за допомогою механічного аерозольного генератора в дозі 1 л/10 м2 підлоги впродовж 30 хвилин.
Аерозольну дезінфекцію в приміщеннях проводять упродовж 30-60 хвилин за допомогою термічного аерозольного генератора в дозі 1 л/40 м2 підлоги.
Робочі розчини прозорі світло-рожевого кольору. Світло-рожевий колір є індикатором дезінфікувальної активності Екоциду С. У разі зміни зовнішнього вигляду розчину (поява пластівців, зміна кольору розчину на жовтуватий) розчин непридатний для застосування, необхідно приготувати свіжий розчин.
Допускається проведення локальної обробки окремих вільних від тварин верстат у зайнятих тваринних приміщеннях, окремих одиниць обладнання та ділянок поверхні на підприємствах за умови вентиляції приміщень і відсутності тварин і людей безпосередньої близькості до оброблюваних об'єктів.
Після закінчення встановленої експозиції, доступні для тварин ділянки поверхонь, годівниці, поїлки, інших місць можливого скупчення дезродера, а також обладнання з корозійностійких матеріалів ополіскують водою для видалення залишків дезінфікувального засобу та приміщення просушують.
Після закінчення аерозольної дезінфекції приміщення перед введенням тварин провітрюють упродовж 30-60 хвилин.
Для санації питної води для тварин, зокрема птахів, додають Екоцид C до води з розрахунку 1000 г на 1000 л води.
Відпрацьований робочий розчин екоциду C розбавляють великою кількістю води та зливають у каналізацію. У разі дотримання рекомендацій із застосування, Екоцид С не шкідливо впливає на споруди з очищення стічних вод.
Контроль якості дезінфекції проводять відповідно до методики, викладеної в «, діапазонах проведення дезінфекції та дезінвазії об'єктів державного ветеринарного нагляду», (2002).
Особливі вказівки:
До роботи з Екоцидом С не допускаються обличчя молодше 18 років, вагітні та жінки, що годують і обличчя, які мають протипоказання для роботи з дезречями.
Усі роботи з Екоцидом С і його розчинами необхідно проводити в спецодягу з використанням засобів індивідуального захисту: халаті, шапочці, гумових рукавичках, у захисних окулярах і респіраторі (РПГ-67, РА-60М) з протигазовим патроном марки А або Б.
Під час роботи з Екоцидом С забороняється пити, вживати їжу та курити.
Під час приготування робочих розчинів Екоциду C треба уникати потрапляння порошку на шкіру, у очі та органи дихання.
Під час розсипання порошку, його необхідно помістити з поверхні, і це місце, рясно змочивши водою, ретельно вимити.
У разі неспостереження запобіжних заходів у разі потрапляння порошку Екоцид С у органи дихання можлива гостра токсична дія засобу, яка характеризується кашлем, ускладненим диханням, занепокоєнням. Постраждалого треба негайно винести на свіже повітря й звернутися по медичну допомогу.
У разі потрапляння екоциду С або його розчинів на шкіру їх необхідно змити великою кількістю проточної води.
У разі потрапляння Екоциду С або його розчинів в очі їх треба негайно промити під струменем води впродовж декількох хвилин і звернутися за медичною допомогою.
У разі випадкового ковтання засобу або його розчинів не викликати блювання. Промити рот великою кількістю чистої води. Дати випити потертого 3-5 склянок води, якщо постраждалого є у свідомості. негайно звернутися по медичну допомогу.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Bayer |
Країна виробник | Німеччина |
- Ціна: Ціну уточнюйте