Як захистити цуценят від паразитів
Щоб максимально захистити цуценят від паразитів, як бліх чи кліщів, так і гельмінтів, необхідно регулярно проводити обробку ветеринарними препаратами антипаразитарної дії. Боротьба з комахами та «глистогонка» є необхідною процедурою і для дорослих собак, але тільки цуценята настільки вразливі. Пес старший за рік відчуватиме дискомфорт, але маленький собачка може і не вижити.
Пам'ятайте, що всі антипаразитарні препарати є отруйними, тому їх потрібно використовувати у суворій відповідності до інструкції, а також вибирати, виходячи з віку та ваги вашого улюбленця.
Необхідність регулярного прийому антипаразитарних препаратів для цуценят
Якщо цуценя не обробляється антипаразитарними препаратами, є ймовірність:
- зараження бліхами та гельмінтами;
- укусу кліща.
В останньому випадку може йтися про життя та смерть, адже ці паразити є переносниками смертельних захворювань, від яких не існує щеплень. Єдиний спосіб уберегтися - зробити так, щоб заражений кліщ не вкусив.
Також ігнорування регулярної обробки ветеринарними засобами проти бліх і глистів може призвести до зараження квартири та інших домочадців.
До речі, власники собак та кішок теж повинні приймати препарати проти гельмінтів 1 – 2 рази на рік.
Види ветеринарних препаратів антипаразитарної властивості для собак
На даний момент існують різні форми випуску ветеринарних препаратів антипаразитарного призначення. До них відносяться:
- жувальні пігулки;
- готові суспензії для вживання;
- спреї;
- краплі, що наносяться на шкіру (в районі холки або від шиї до основи хвоста);
- мазі.
Важливо розуміти, що таблетки, спреї, суспензії та краплі для собак використовуються не тільки для знищення паразитів різних видів (бліх, гельмінтів), але й для запобігання їх появі. Мазі необхідні для лікування наслідків. Наприклад, за допомогою ветеринарного крему можна ефективно боротися зі шкірним кліщем, а також бактеріальною інфекцією, занесеною до розчесаних блошиних укусів.
Частота застосування різних антипаразитарних препаратів для собак
Вибираючи той чи інший антипаразитарний препарат, як цуценя, так дорослої собаки, ретельно читайте інструкцію. Зазвичай частота застосування залежить від особливостей конкретного ветеринарного засобу. На даний момент більшість таких препаратів мають тридцятиденний ефект. Наприклад, спеціальні таблетки від бліх, кліщів, необхідно давати собаці один раз на місяць. Те саме стосується і ліків, що випускаються у формі крапель на холку.
Щоправда, останнім часом з'явилися жувальні пігулки проти бліх та кліщів, виробник яких стверджує, що однієї штуки вистачить на три місяці.
Окремо варто сказати про ветеринарні препарати проти гельмінтів. Як правило, їх застосовують раз на 4 – 6 місяців. Також подібні антипаразитарні пігулки, краплі та суспензії призначаються, якщо у собаки спостерігаються явні ознаки інвазії.