Скільки разів на день потрібно годувати котів
🐾 Скільки разів на день потрібно годувати котів і якими порціями
🐾 Рада, скільки разів на день потрібно годувати дорослого кота
Прийом їжі — невід'ємна частина життя будь-якого організму. Звичайно ж, це важливо і для домашніх котів. Деякі господарі приділяють так багато уваги постійному годівлі своїх вихованців, що ті швидко набирають вагу і починають страждати від різних захворювань. Потрібно розуміти, що безконтрольний прийом їжі здатний нашкодити. Тому дбайливі власники кішок суворо стежать за тим, як часто і що саме їсть їх пухнастий улюбленець.
Скільки разів на день потрібно годувати котів і якими порціями
Режим харчування залежить від безлічі факторів, тому не можна конкретно назвати частоту годування і розмір порцій, однаково гарний для всіх домашніх тварин. Особливо, якщо ваш кіт чимось хворий і потребує певної дієти. Виділяють два основних режими:
- довільне годування;
- строго регламентоване.
У обох варіантів є свої прихильники і критики. Режим вільного годівлі передбачає постійну наявність повної миски в доступному для тваринного місця. І кішка самостійно вирішує, коли їй їсти. У такого режиму є ряд недоліків:
- при наявності декількох тварин в будинку виникає конкуренція і крадіжка їжі;
- ускладнюється моніторинг змін в харчовому поведінці кішки;
- спостерігається переїдання, збільшення ваги вихованця, що призводить до захворювань.
Звичайно, є ситуації, коли довільне годування актуально. Наприклад, якщо у вас живе хвора кішка або маленький кошеня, то для них буде зручніше організувати такий режим харчування. Але для здорової дорослої тварини він не підходить.
Більшість експертів-фелинологов рекомендуємо при складанні режиму харчування звертати увагу на корм. Виробники вказують на етикетках частоту годування і оптимальні розміри порцій, виходячи з ваги тварини. Найчастіше таким чином ви зможете організувати досить частий прийом їжі, але невеликими дозами. І цей варіант є ідеальним для домашніх кішок. Він не призводить до переїдання і стимулює активність. Важливе значення відіграє також спосіб життя тварини. Чим він пасивніше, тим менше калорій потрібно кішці.
Некоторые владельцы домашних животных обращаются за помощью в составлении рациона к ветеринарам. И это хорошее решение. Врач учтет все особенности здоровья вашей кошки и порекомендует диету, если потребуется. Простым способом похудеть для животного будет давать ему пищу в дозировке, которую указывает производитель для идеального, а не реального веса. Некоторые компании размещают даже рекомендации по смешиванию кормов. Поэтому внимательно читайте этикетки.
Совет, сколько раз в день нужно кормить взрослого кота
Частота кормления для животных разного возраста может сильно отличаться. Например, котятам рекомендуют давать пищу намного чаще, чем взрослым. А беременные кошки нуждаются в кормлении от 3 до 6 раз. Составление рациона — вещь индивидуальная. Для взрослого здорового животного нормальный режим питания состоит из 2 приемов: утром и вечером. Врачи утверждают, что именно так можно обеспечить эффективность работы органов ЖКТ. Лучше всего кормить кошек через полчаса после пробуждения или за пару часов до сна. При этом, форма питания не играет особой роли. Этих правил можно придерживаться и с сухим кормом, и с влажными консервами.
Бывают ситуации, когда взрослая кошка начинает просить еду в течение дня, хотя и не должна быть голодной. Что делать в этом случае? Советуем обратить внимание на следующие моменты:
- хватает ли калорий в корме — приобретайте продукцию премиум-класса, чтобы быть уверенными в ее питательности;
- не мешает ли животному какое-либо заболевание — дать точный ответ на этот вопрос вам сможет ветеринар;
- не страдает ли кошка от скуки — иногда выпрашиванием еды питомец просто намекает, что хочет поиграть.
Невгамовним апетитом славляться тварини після кастрації/стерилізації. Це відбувається з-за гормональних змін. Але не варто вестися на вмовляння, інакше ви рискуте отримати розжирілого кота/кішку. Для таких випадків фахівці радять купувати низькокалорійні корму або ж використовувати натуральне меню з нежирними продуктами. Пам'ятайте, що складання раціону харчування — одна з найважливіших частин піклування господаря про свого вихованця.