Чому кіт чхає? Як лікувати
🐾 Основні причини, чому кіт чхає
🐾 Що робити, якщо кіт чхає, ніж лікувати
Чхають і люди, і тварини. Але якщо в першому випадку це не викликає особливого занепокоєння, коли шмигати носом починає домашній вихованець, його власники можуть почати сильно хвилюватися. Спробуємо сьогодні розібратися, чому ж чхають кішки і що з цим робити. Насправді, в більшості випадків приводів для занепокоєння немає, але деякі ситуації вимагають звернення до ветеринара, оскільки є ознаками серйозних захворювань.
Основні причини, чому кіт чхає
Всі причини, чому тварина чхає, можна розділити на дві групи: відносне безпечні і потребують допомоги людини. До першої категорії відносять попадання пилинок в носа кота і алергічну реакцію. Остання може проявлятися на ароматичні свічки, які використовують люди, миючі засоби, деякі продукти харчування і т. д. Досить позбавити тварину від контакту з алергеном, як і реакція припиниться.
До більш серйозних причин чхання відносять:
- застуду — викликається переохолодженням організму, проявляється додатково нежиттю і підвищеною температурою;
- вірусні, бактеріальні і грибкові інфекції — супроводжуються запаленням слизових, виділеннями з очей, кашлем;
- доброякісні та злоякісні утворення в носі — для перших характерний тільки нежить, другі виявляються більш яскраво і системно (втрата апетиту, втрата нюху, кров'яні виділення тощо);
- паразитів в органах дихання — з'являється також нудота і різке зниження ваги;
- чужорідне тіло в стравоході — це можуть бути дрібні предмети, комахи, частинки їжі і т. д.
Про те, що потрібно якомога швидше звернутися до лікаря, досвідчені власники кішок розуміють з того, що до чиханию додаються й інші симптоми — утруднене дихання, виділення не тільки соплів, але і гною з кров'ю або без, лихоманка, загальна слабкість. Якщо ви всі це помітили, постарайтеся відразу ж записатися на прийом до ветеринара, щоб встигнути вчасно визначити причину і провести її усунення.
Що робити, якщо кіт чхає, ніж лікувати
Як ми вже сказали, існує безліч причин для чхання у кішок, і визначитися з алгоритмом дій повинен лікар, який проведе огляд і поставить діагноз тварині. Самолікування в такій ситуації може принести більше шкоди, ніж користі. Найчастіше ветеринари рекомендують наступне:
- при проявах алергічної реакції варто використовувати антигістамінні препарати;
- для лікування застуди призначають промивання носа;
- якщо виявлено стороннє тіло, його видаляють за допомогою спеціального обладнання;
- у разі утворення пухлин проводять операцію, а також променеву або хіміотерапію;
- з глистами справляються дегельминтными ліками і вітамінами.
Самолікування в такій ситуації може
принести більше шкоди, ніж користі
В переважній більшості ситуацій причиною чхання кота є банальна застуда. В домашніх умовах для одужання тварини досить робити промивання носа. Для цього потрібно приготувати спеціальний розчин. Подальші дії:
- нагрівати рідина до кімнатної температури;
- набрати її в тонкий шприц без голки;
- зафіксувати тварину в зручному положенні;
- по черзі вливати розчин у кожну ніздрю невеликими дозами;
- промокнути морду кота серветкою.
С первого раза выполнить процедуру получается не у всех, но нужно тренироваться. И не стоит ругать животное, если оно не хочет слушаться. Постоянное чихание для кота — достаточно сильный стресс, а попытки владельца его зафиксировать и что-то влить в нос дополнительно пугают.
Будьте ласковы с животным и спокойны, обязательно похвалите и погладьте после окончания процедуры. Выполнять промывание стоит регулярно и в одно и то же время. Применять лекарственные препараты без назначения ветеринара мы вам не рекомендуем.