Як давати таблетки від глистів собаці
🐾 Коли давати таблетки від глистів для собак
🐾 Визначення дозування антигельмінтного препарату
🐾 Рекомендації щодо введення глистогінних засобів
Ігнорування необхідності давати антигельмінтні препарати загрожує розвитком такого захворювання, як гельмінтоз, який провокує серйозні запальні і алергічні реакції в організмі тварини.
Коли давати таблетки від глистів для собак
Глистогінні препарати даються навіть найменшим цуценятам, оскільки зараження гельмінтами може походити від матері, якщо остання не проходила обробку перед в'язкою. Спеціальні антигельмінтні препарати для цуценят дають у віці від трьох тижнів. Такі таблетки містять безпечну дозу діючої речовини.
Якщо доступу до даної категорії препаратів немає, першу дегельмінтизацію з використанням засобів для дорослих тварин проводять у віці 1,5-2 місяців.
Надалі частота процедури повністю залежить від способу життя тварини. Якщо собака щодня буває на вулиці або проживає у дворі приватного будинку, дегельмінтизацію препаратами проводять кожні 3 місяці до віку 1 року, потім - кожні півроку. Якщо тварина споживає сирі субпродукти або м'ясо, таблетки від глистів для собак дають кожні 4 місяці.
Визначення дозування антигельминтного препарату
Доза препарату залежить від віку і ваги тварини. У випадку з глистогінним засобами орієнтовна кількість неприпустимо, оскільки менша кількість буде неефективно, а більше може спровокувати сильне отруєння у собаки.
«Дронтал» (Bayer) розрахований на собаку вагою до 20 кг (2 таблетки, кожна на 10 кг). Також одна доза легко ділиться на кілька частин для дрібних порід собак. Даний антигельмінтний препарат вважається найбільш універсальним і ефективним.
«Гельмімакс-4» відноситься до категорії глистогінних засобів широкого спектра дії, підходить для цуценят і дорослих собак. Таблетки від глистів даються з розрахунку 1 доза на кожні 5 кг ваги.
«Празіцід» - лікувальні і профілактичні таблетки від глистів для собак, зокрема від нематодних і цестодних інвазій. Кількість розраховується - 1 таблетка на кожні 10 кг ваги.
Не менш популярними і ефективними є антигельмінтні препарати:
- «Дехінел-плюс»;
- «Мільбемакс»;
- «Альбен С»;
- «Мілпразон»;
- «Празітел-плюс»;
- «Цестал-плюс».
При виборі того чи іншого препарату обов'язково ознайомтеся з інструкцією і проведіть точне зважування тварини.
Рекомендації щодо введення глистогінних засобів
Багато таблетки від глистів для собак мають приємний для тваринного запах і смак, тому із задоволенням з'їдаються домашнім улюбленцем. Якщо собака відмовляється від прийому, рекомендується покласти глистогінний засіб на мову. Для цього вказівним і великим пальцем акуратно натисніть на щілину між зубами, щоб собака відкрила пащу, покладіть таблетку на підставу мови і злегка підніміть морду. Спроектувати ковтальний рефлекс можна легким погладжуванням горла.
Для введення антигельмінтних препаратів великим агресивним собакам рекомендується використовувати спеціальний шприц для таблеток - інтродьюсер. Більшість таблеток від глистів для собак можна давати разом з їжею в цілому або подрібненому вигляді. Безпрограшний варіант - сховати препарат в шматочок сиру, який так любимо собаками.
Якщо глистогінний засіб випущено в формі суспензії, її набирають у шприц, кінчик якого поміщають в куточок пасти між зубами і повільно вводять.