Чим годувати вагітну собаку
🐾 Як годувати вівчарку під час вагітності
🐾 Підбираємо корм для вагітного йорку, чихуахуа, шпіца
🐾 Переваги готового корму для вагітних собак
Від того, наскільки він збалансований і багатий на вітаміни, тваринний білок і мікроелементи, залежатиме:
- здоров'я майбутніх цуценят;
- легкість чи складність пологів;
- швидкість відновлення організму.
Тому фахівці рекомендують підготувати собаку. Бажано розпочати перехід на раціон для вагітних вже за 5 – 7 днів до планової в'язки. Якщо все трапилося раптово, що буває, перекладайте домашню тварину по ходу справи. Але робіть це поступово, адже вагітність і така велика стрес для організму.
При цьому важливо врахувати, що добова норма корму для собак постійно зростатиме (до 50% за весь період), а обсяги окремих порцій — зменшуватимуться. Для вівчарки момент зменшення починається, коли живіт вже добре помітний і щенята тиснуть на шлунок. Чихуахуа, йорки, шпіци та інші «малюки» повинні переходити на 4-5 разове харчування відразу ж.
Пам'ятайте, що важливо не перегодовувати тварину. За весь період вагітності вона має набрати не більше 25-30% від своєї стандартної ваги. Це важливо, оскільки ожиріння неминуче призведе до складних пологів.
Раціон для вагітного собаки
Щоденний раціон для вагітної собаки повинен включати масу вітамінів і мікроелементів. За великим рахунком, він не сильно відрізняється від звичайного годівлі (якщо воно збалансоване і якісне), ось тільки калорійність має бути вищою. Це пов'язано з тим, що ваша улюблениця їсть «за двох», хоча у випадку вагітності собаки можна сказати і за трьох, і за чотирьох. Зрештою, в посліді може бути до 12 цуценят.
Загалом, у раціоні вагітної собаки будь-якої породи, від йорку чи чихуахуа до вівчарки чи померанського шпіца, повинні бути такі інгредієнти:
- нежирне м'ясо (яловичина, курка, телятина), бобові, печінка, що є джерелом вітаміну B1;
- морська риба та риб'ячий жир, сир, фрукти та ягоди помаранчевого кольору, з яких вихованець отримає ретинол, кальциферол, а також A1;
- зелень і неочищені злаки, багаті на фолієву кислоту;
- вітамін C.
Також у раціоні повинні бути такі мікроелементи як залізо, магній, калій, кальцій і фосфор.
Як годувати вівчарку під час вагітності
Основною відмінністю у годівлі вагітних вівчарок, різеншнауцерів та інших представниць сторожових службових порід є необхідність враховувати умови проживання. Шпіц, йорк або чихуахау вважаються повністю кімнатними улюбленцями. Так, їм потрібні прогулянки, проте вони не сплять на вулиці і взагалі проводять за межами будинку зовсім небагато часу. А вівчарки, навіть вагітні, нерідко мешкають у вольєрі, будці чи просто на прибудинковій території у приватному секторі. Очевидно, що вони потребують більш калорійного та багатого харчування. Слідкуйте, щоб у раціоні вівчарки було багато м'яса, в тому числі сирого.
Також до харчування необхідно додати вітаміни на основі глюкозаміну. Це дуже важливо для собак великих та середніх порід, які часто страждають від дисплазії.
Підбираємо корм для вагітного йорку, чихуахуа, шпіца
Годування маленьких собак під час вагітності ускладнюється нашим сприйняттям вихованців розміру міні. Йорки, пухнасті шпіци та елегантні чихуахуа взагалі часто страждають через це. Багато власників не сприймають їх як повноцінних собак, внаслідок чого відсутня дресура («навіщо витрачатися, він же маленький»), а також регулярні прогулянки («і на лоток відмінно сходить»). Це докорінно неправильно. Маленький собака – все одно собака. Їй потрібна фізична активність, нові враження та чітке розуміння свого рангу в людській «зграї».
Люди, у яких живе кілька собак різних порід, наприклад, вівчарка та мопс чи шпіц, зауважують, що роль «жебраки» зазвичай виконають саме «міничка». А вагітна сука розміру міні виглядає ще зворушливіше. Вона просить ласощі зі столу і часто не можуть відмовити. А це дуже небезпечно. Почнемо з того, що ці породи і так не відрізняються особливо міцним здоров'ям. Крім того, розмір їхнього шлунка надзвичайно малий. Від того, що собака завагітніла, він не збільшиться.
Тому при годівлі чихуахуа, шпіца, йорка необхідно ретельно дотримуватись норм годування (краще годувати меншими порціями, але частіше).
Також варто звернути увагу на готові корми, сухі чи вологі.
Переваги готового корму для вагітних собак
Як відомо зі статті, годування вагітної собаки може бути як натуральним, так і готовим. Останній варіант кращий, оскільки допоможе уникнути плутанини з вітамінними добавками та розробкою збалансованого раціону. Достатньо перевести вихованця на корм для вагітних сук та цуценят. Як правило, виробники поділяють цю продукцію за розмірами вихованців. Вагітній вівчарці підійде щенячий корм для великих та середніх порід, а для йорку, шпіца чи чихуахуа можна брати продукцію для собак «міні».
Також частина виробників пропонує корми, розраховані на конкретну породу. Наприклад, «Роял Канін». У їхній лінійці можна знайти корм для вагітних чихуахуа, а також вівчарок, йорків.