Чим годувати собаку при отруєнні

🐾 Чому при отруєнні собаки потрібно звернутися до ветеринару
🐾 Перша допомога при отруєнні у собак
🐾 Як годувати собаку після отруєння
Особливо, якщо вихованець захворів. Найчастіше трапляються отруєння, це пов'язано з тим, що чотирилапі друзі люблять пробувати все на зуб. Тому до такої ситуації потрібно бути готовими. У цій статті ми розповімо про основні симптоми, першу допомогу. Також ви дізнаєтесь, чим годувати собаку при отруєнні, чи можна годувати кормом для собак.
Основні симптоми отруєння у собак
Помітити, що ваш вихованець отруївся зовсім нескладно, якщо приділяти йому хоча б мінімум уваги. Собака, що отруїлася, може бути млявою і пригніченою або надмірно збудженою. Також можуть бути такі ознаки:
- рясна слинотеча;
- блювотні позиви;
- слабке або сильне блювання;
- пронос;
- відмова від їжі, у тому числі й улюблених ласощів.
Якщо ви помітили один із цих симптомів, необхідно терміново звернутися до лікаря. Адже окрім отруєння, вони можуть означати й інші захворювання, у тому числі передані через укус іксодового кліща. А в цьому випадку зволікати не можна.
Чому при отруєнні собаки потрібно звернутися до ветеринару
Отруєння у собаки може бути харчовим або харчовим. У першому випадку йдеться про переїдання невідповідної страви (пісок з'їв велику кількість жирного м'яса або іншої їжі, яка йому протипоказана), поїдання зіпсованого продукту (тухла риба та гнилий м'ясо завжди здаються собакі обідом від шефа, якщо зустрічаються на вулиці). Чи не харчове отруєння може бути викликане контактом з побутовою хімією, інсектицидами або приманками, які розкидають догхантери. В цілому, другий варіант набагато небезпечніший за перший, а не маючи доказів ви навряд чи зможете їх відрізнити.
А ветеринар зможе. До того ж не кожен власник досконало володіє мистецтвом установки крапельниці та іншими медичними навичками.
Перша допомога при отруєнні у собак
На жаль, не всі можуть звернутися до ветеринарної клініки негайно. І не йдеться про безвідповідальних собаковласників, яким шкода грошей чи часу. Хороші клініки є не в кожному населеному пункті. Тому так важливо знати, що робити насамперед. Фахівці рекомендують промивання шлунка розчинами, які викликають велике блювання. Це можуть бути суміші:
- води та солі (2 чайні ложки на склянку);
- гірчиці та води (1 столова ложка на склянку);
- перекис водню з водою (1:1, із розрахунку 1 столова ложка на кілограм ваги).
Для клізми підійде розчин із теплої води та солі (1 чайна ложка на склянку). Попереджаємо, що вихованцю це взагалі не сподобається, тому запасіться шприцем (без голки) і терпінням, сам собою собака це все пити не стане.
До речі, при отруєнні можна використовувати людські засоби. Добре підходить Ентерасгель. Його слід розводити в пропорціях, рекомендованих для дворічної дитини, якщо собака маленька і як для дорослого, якщо вихованець відноситься до великої породи.
Як годувати собаку після отруєння
Отже, критичний момент минув. Вже можна видихнути, але ще зарано розслаблятися. Дуже важливо, чим ви годуватимете собаку при отруєнні найближчими днями. Фахівці рекомендують:
- максимально пісне відварене м'ясо (куряче філе, телятина);
- розварену легкозасвоювану кашу (рис, гречка, вівсянка);
- нежирний бульйон на м'ясі та овочах.
Звичайно ж, не можна давати продукти, які спричинили отруєння, а також все те, що в принципі не рекомендується вводити в собачий раціон (копченості, жирну, смажену, солону їжу).
Порції мають бути маленькими (краще частіше, але менше). Також не варто насильно годувати собаку при отруєнні. Краще поставте миску із чистою водою біля лежака вихованця.
Зверніть увагу, що на всіх етапах суворо заборонено молоко.