Скільки наповнювача насипати в котячий лоток
🐾 Куди насипають наповнювач для котячого туалету
🐾 Як часто міняти наповнювач у котячому туалеті
🐾 Який наповнювач для котячого лотка краще
В цілому, гранули, що вбирають, повинні займати площу з висотою від 2 до 4 см (на одного кота, якщо їх двоє з'ясовувати доведеться досвідченим шляхом). Витрата наповнювача залежить від його поглинаючих якостей:
- дерев'яні та піщані склади рекомендується насипати на висоту 3 – 4 см;
- товщина шару силікагелевих гранул може становити 2-3 см.
Ще раз наголошуємо, що ці дані актуальні для котячих лотків, якими користується один вихованець.
Куди насипають наповнювач для котячого туалету
На даний момент існують котячі лотки з сіткою, дахом, бортиком, а також нічого. Усі вони підходять для використання разом із наповнювачем. Однак потрібно враховувати, що не всі ці туалети є універсальними. Наприклад, для силікагелевих гранул краще брати звичайну модель, може з бортиком чи дахом, але без сітки. Адже насипати наповнювач потрібно під неї. Причому так, щоб гранули не торкалися самих ґрат. Натомість туалети з сіткою гарні для деревних наповнювачів. Вони розсипаються в потерть під впливом вологи, провалюються крізь осередки, що дуже полегшує збирання котячого лотка.
Як часто міняти наповнювач у котячому туалеті
Тут все залежить від властивостей наповнювача. Силікагелевий наповнювач можна міняти досить рідко. Наприклад, один із відомих виробників стверджує, що 7 кг його силікагелевих гранул дозволяють зберігати лоток чистим протягом 150 днів. Заміна вмісту здійснюється кожну 10 – 12 діб. Дерев'яний наповнювач потрібно міняти набагато частіше. Не менше ніж 2 – 3 рази на тиждень.
Орієнтуватися можна як на рекомендації виробників (роблячи невелику знижку, адже реклама завжди залишається рекламою), так і на власний досвід. Щоб коту було зручно, в лотку не повинно бути фекалій, а наповнювач повинен бути сухим або лише вологим. Якщо ви бачите, що в котячому туалеті пухка або навіть мокра каша, міняйте вміст негайно.
Більшість виробників говорять, що наповнювач можна викидати в унітаз. Подумайте двічі. Не всі каналізаційні труби настільки добрі.
Перед засипанням нового наповнювача ретельно вимийте лоток, а також витріть його насухо.
Який наповнювач для котячого лотка краще
Звичайно, вибір наповнювача залежить від ваших фінансових можливостей та переваг хвостатого вихованця. Одним котам взагалі все одно, що там у них в лотку, аби тільки чисто. Інші виявляють певні побажання. Наприклад, деякі кішки неохоче ходять на деревний або силікагелевий наповнювач. Зазвичай це тимчасове явище, пов'язане з усталеними звичками. Перекладати на інший наповнювач потрібно поступово, тоді все вийде.
Якщо порівнювати цю продукцію між собою, перше місце посідає силікагель. Він має приголомшливі поглинаючі здібності, потребує рідкісної заміни, позбавляє запаху. Він же коштує найдорожче.
На другому місці різні склади, що комкуються. Вони знаходяться в середньому ціновому діапазоні, не такі ефективні як силікагель, але набагато краще деревних гранул.
Наповнювачі з деревини чудово справляються зі своїм завданням, проте вимагають дуже частої заміни (чи не щодня). Однак вони не втрачають своєї популярності, бо стоять копійки.