Озноб у собаки — що це, і що з цим робити

🐾У яких собак озноб спостерігається найчастіше
🐾Причини, з яких собака може терпіти
🐾Що робити, якщо у собаки озноб
🐾Ветеринарні препарати для собак: шкода самолікування
Собака є кращим другом людини, якщо останній правильно з нею звертається. Зокрема, власник повинен стежити за самопочуттям чотириногого вихованця. Це непросте завдання, якщо врахувати, скільки погроз підстерігає улюбленця, як на вулиці, так і у власному будинку. Цікаві тварини пробують на зуб побутову хімію, любителі поїсти дориваються до свинини і об'їдаються до отруєння. Жваві і неслухняні легко можуть потрапити під автомобіль або мотоцикл, підібрати отруєну або просто испортившуюся їжу. Одним словом, встежити за собакою може бути досить складно. Тому важливо знати основні ознаки того, що з вашим улюбленцем щось не так.
У даній статті ми розглянемо, коли і чому проявляється озноб у тварин різних порід, а також які ветеринарні препарати для собак має сенс давати без консультації з фахівцем.
У будь собак озноб спостерігається найчастіше
Найчастіше дрібна дрож, звана також ознобом, спостерігається у представників дрібних порід і крихітних міні. В силу своїх фізичних особливостей, ці песики просто не призначені до існування окремо від людини. Відчуття своєї вразливості перед світом часто робить їх вкрай нервовими і навіть кілька істеричними. Крім того, ряд дрібних собачок може тремтіти від холоду. Наприклад, чихуахуа або російський той. Така тварина може мерзнути навіть у квартирі. Очевидно, що ветеринарні препарати для собак не потрібні в цьому випадку. Досить придбати для улюбленця зручний вовняний жилет.
Також озноб може зустрічатися у великих порід. У цьому випадку більше шансів, що мова йде про погане самопочуття.
Причини, по яким собаку може морозити
Тремтіти може абсолютно будь-яка собака, незалежно від породи. Існує маса Причин. Наприклад:
- сильний переляк, стрес;
- підвищення температури тіла;
- тепловий або сонячний удар з-за навколишнім спеки;
- вірусні захворювання;
больові відчуття малої і середньої сили (якщо біль дуже сильна, тварина буде не тільки тремтіти, але і скиглити, скавучати).
Розберемо всі ці варіанти на прикладах. Озноб з-за страху або нервового напруження можна відрізнити, спостерігаючи за становищем хвоста. Як правило, перелякана собака підтискає його. Також варто звернути увагу на оточуюче середовище. Якщо улюбленця морозить під час першої поїздки на електричці або трамваї, в момент спрацьовування салютної установки, швидше за все, він просто наляканий. Деякі рекомендують боротися зі стресом ветеринарними препаратами для собак, що мають заспокійливу дію. Однак краще, якщо ви просто приділіть тварині увагу. У цьому разі наступне зіткнення з фактором стресу пройде спокійніше.
Збільшення температури може бути пов'язано з нервовим перенапруженням, вірусом або болем. Якщо очевидних причин для переляку не спостерігається, краще йти до ветеринара. Особливо, якщо тварина погано їсть, скиглить, виглядає ослабленим.
Перегрів може трапитися з длинношерстными волохатими собаками, як великими, так і дрібними, а також внаслідок тривалого перебування на сонці. Важливо знати, що не варто обливати вихованця в спеку із шлангу або відра, допускається тільки повне занурення, наприклад в озеро. Якщо симптоми слабко виражені, давайте собаці побільше води, відведіть в тінь. В іншому випадку потрібно звертатися до ветеринара.
Озноб може бути першим симптомом вірусного захворювання, а також ознакою болю і дискомфорту. Правда, в цих ситуаціях він рідко буває єдиним.
Очевидно, що для боротьби з тремтінням потрібно підбирати ветеринарні препарати для собак різного типу, залежно від першопричини.
Що робити, якщо у собаки озноб
Перш за все, потрібно зрозуміти, чому тварина морозить. Без досвіду і спеціальної освіти це може бути непросто. Одні причини (тепловий удар, переляк) діагностувати досить легко. Зате визначити наявність вірусу або хворе місце (якщо немає явних ознак ушкодження) самостійно навряд чи вийде. Тому, якщо вашу собаку морозить, постарайтеся знайти причину:
- проаналізуйте останні події;
- виміряйте ректальную температуру;
- прощупайте тіло вихованця на предмет поранень або больових реакцій.
Если есть подозрение отравления или перегрева, давайте много воды (в первом случае можно составить домашнее рвотное из жидкости с солью). Когда дрожь не прекращается, а определить ее причину не выходит, срочно отправляйтесь в клинику для осмотра и назначения ветеринарных препаратов.
Ветеринарные препараты для собак: вред самолечения
Подчеркиваем, что самолечение опасно не только для людей, но и для собак. Особенно, если в ход идут ветеринарные препараты. Все они требуют четкого соблюдения дозировки. Относительно безопасными для использования без консультации со специалистом являются лекарства против аллергических реакций, ранозаживляющие мази, а также слабые седативные.
Поэтому не рискуйте здоровьем своего питомца, выбирая ветеринарные препараты для собак без назначения сотрудника клиники.