Як вичесати ковтуни у собаки
Якщо вас цікавить питання, як вичесати ковтуни у собаки, значить, ви зовсім недавно прилучилися до щасливим власникам кращого друга людини. Також з подібними проблемами стикаються і досвідчені собачники, вперше зіткнулися з довгошерстим вихованцем. Адже проблема освіти вовняних колтунов характерна саме для кудлатих собак з довгою шерстю і густим подпушком.
У даній статті ми розповімо, чому виникають ковтуни у тварин, як цього уникнути, а також що робити, якщо проблема вже є.
Чому утворюються ковтуни у собаки
Ковтуни з'являються якщо шерсть тварини:
-
брудна (причому це може бути як звичайна пил, так і лікарські препарати);
-
линяє, але не сиплеться;
-
сплутана протягом тривалого часу;
-
регулярно намокає і висихає.
Якщо собака має довгу густу і, особливо, в'ється шерсть, виникнення колтунов неминуче, якщо не робити профілактичних процедур.
Профілактика появи колтунов в собачої шерсті
Зрозуміти, що ваш вихованець схильний до утворення ковтунів зовсім нескладно. Як правило, ці «дреди» з'являються на лапах, животі, пахвах і навколо пащі. Також шерсть може сплутуватися під хвостом. В особливо складних випадках позбутися від ковтунів можна тільки з допомогою ножиць. У цього способу є кілька мінусів:
-
підвищений ризик отримання травми, не всі собаки будуть покірно терпіти;
-
зіпсований екстер'єр (особливо важливо для виставкових тварин).
Тому краще не пускати ситуацію на самоплив. Щоб запобігти появі колтунов:
-
регулярно вичісуйте вихованця, видаляючи випала шерсть;
-
використовуйте спеціальні зволожуючі шампуні, полегшують розчісування;
-
перевіряйте тварина після прогулянки на наявність реп'яхів, колосків;
-
стежте, щоб шерсть залишалася чистою;
-
розплутувати утворилися ковтуни відразу, як тільки їх помітите.
Чим лохматей ваша собака, тим більше проблем буде з доглядом за шерстю, але профілактика допоможе полегшити процес.
Інструменти, які допоможуть вичесати ковтуни у собак
Щоб позбутися від ковтунів, вам будуть потрібні спеціальні гребінці для домашніх вихованців. Найкраще (якщо кількість поплутаного волосся є мінімальним) підходять металеві граблі в один ряд. У якісних моделей зуби встановлені досить вільно і обертаються навколо своєї осі. Це дозволяє розчісувати шерсть з мінімальним дискомфортом для тварини. До того ж, завдяки матеріалу гребінці, шерсть не електризується, що є додатковою перевагою.
Также в борьбе с колтунами помогут обычные щетки «пуходерки». Но важно подобрать размер инструмента под длину шерсти. Чем длинней ворс, тем выше должны быть отдельные зубчики. «Пуходерки» бывают пластиковыми и металлическими. Первые отличаются более нежным вычесыванием, зато вторые зачастую более эффективны.
Наконец, ножницы. В конце концов, расчесывание является профилактической мерой. Разбирать уже образовавшиеся колтуны придется вручную, медленно и мучительно, точно так же, как вы бы стали распутывать спутавшуюся пряжу после того, как ею поиграла кошка. Ручное распутывание может сработать, если колтун мягкий и податливый. Если же спутанная шерсть напоминает валенок, берите ножницы (желательно с закругленными концами) и вырезайте.