Чим небезпечний зубний камінь для собак
Зубний камінь дуже небезпечний для собак, адже він є ідеальним середовищем для розвитку хвороботворних бактерій. Надалі його наявність може обернутися серйозними захворюваннями окремих зубів, ясен, а також усієї щелепи та ротової порожнини. А, як ви можете здогадатися, стоматологічні процедури для собак є складною, клопіткою та недешевою справою. Тому простіше спочатку запобігти появі зубного каменю у собаки, ніж потім розбиратися з наслідками.
У цій статті ми розповімо, чому з'являється зубний камінь, а також, як з ним боротися в домашніх умовах.
Чому з'являється зубний камінь у собак
Після поїдання їжі на зубах залишається тонкий наліт. Сам по собі він повністю безпечний і може бути легко видалений хоч щіткою, хоч паперовою серветкою. Але якщо цього не відбувається, згодом вступаючи в реакцію з речовинами, що містяться в слині, вона стає твердою. Якщо на зубах собаки ви бачите наліт сірого або жовтуватого кольору, який не можна стерти легким рухом, у вихованця зубний камінь.
Щоб не з'являвся зубний камінь, необхідно забезпечити виконання гігієнічних процедур для ротової порожнини. Собаці доведеться чистити зуби. Це можна робити за допомогою людських зубних щіток (з м'якою щетиною), а також за допомогою спеціальних ветеринарних інструментів. Вони, до речі, зручніші, тому що мають вигнуту форму.
Зверніть увагу на вибір зубної пасти, якщо ви її використовуватимете (що необов'язково). Можна брати лише спеціальні продукти для догляду за собачими та котячими зубами. По-перше, тварини ковтають пасту, тому можуть отруїтися товаром для людей. Крім того, м'ята та ментол не належать до категорії улюблених запахів. Чищення зубів пройде спокійніше, якщо вихованцю подобатиметься смак і запах пасти.
Привчаємо собаку чистити зуби
Щоб запобігти появі зубного каменю, необхідно регулярно чистити собаці зуби. Робити це доведеться господареві, так що бажано почати привчати вихованця відразу ж після попадання в будинок. Звичайно, ця процедура потрібна лише для догляду за постійними зубами, але чим раніше ви почнете, тим легше собака сприйме цей процес. Тому можна починати чистити зуби щеняти відразу.
Для цього:
- заспокойте тварину;
- нанесіть трохи ветеринарної пасти на щітку (можна без зубної пасти);
- акуратно відсуньте губу і почніть чищення збоку;
- залиште ікла та різці наостанок.
Зверніть увагу, що привчати потрібно поступово та дуже акуратно (якщо вихованцю буде боляче, він почне боятися цього процесу).
У перші кілька заходів можна почистити лише один-два зуби. Після цього рекомендується дати собаці ласощі, пограти з нею або піти на цікаву прогулянку. Пам'ятайте, що «батіг» завжди менш ефективний, ніж «пряник». Згодом щеня звикне до процедури чищення зубів, і навіть саме добровільно відкриватиме пащу.